Pet golova na Pecari

Široki umalo prokockao tri gola prednosti, Ramić prestigao BIlbiju

Široki Brijeg i Igman zatvorili su 12. kolo utakmicom s pet golova u kojoj je Široki Brijeg slavio s 3:2.
Sport / Nogomet | 01. 10. 2022. u 20:58 M.V. | Bljesak.info

Široki Brijeg opet je na čelu premijerligaške ljestvice gdje se vratio pobjedom 3:2 nad konjičkim Igmanom.

Daniel Lukić, Bože Vukoja i Cyrille Kpan donijeli su domaćinu komotnih 3:0 i kada se činilo da će ekipa Ivice Barbarića rutinski privesti utakmicu kraju, ušlo se u dramu.

Prvo je sudac Mulahasanović u 81. minuti dosudio jedanaesterac za goste koji je realizirao Mirsad Ramić. Isti igrač u 88. minuti smanjio je na 3:2 i domaći su morali spašavati dotad sigurnu pobjedu.

Ipak, Široki je uspio uzeti tri boda i u zaostaloj utakmici 5. kola dolazi na noge Zrinjskom kao lider ljestvice. Istovremeno, Ramić je s ova dva gola došao do brojke sedam i prestigao je Nemanju Bilbiju te je sada vodeći strijelac lige.

Zanimljivo je i da je ovaj napadač šest od svojih sedam golova postigao u zadnje tri utakmice u kojima je nastupio.