Derbi 22. kola na Pecari

Široki teškim porazom od Sarajeva pao na četvrto mjesto

Ovim porazom Široki je pao na četvrto mjesto dok je Sarajevo napravilo dodatni korak ka osvajanju naslova prvaka.
Sport / Nogomet | 10. 03. 2019. u 19:45 Bljesak.info

Nogometaši Širokog Brijega izgubili su 0:3 (0:0) u derbi susretu 22. kola Premijer lige BiH igranom na stadionu Pecara u Širokom Brijegu.

Prije početka susreta održana je minuta šutnje u čast iznenada preminulom vrataru Širokog Brijega Krešimiru Bandiću.

U prvom dijelu susreta nije zabilježeno izglednijih prilika na obje strane, a najbliži pogotku bili su ''Plavo-bijeli'', no svoje prilike nisu iskoristili Eliomar i Jurić.

Domaći navijači Škripari nisu navijali do 24. minute kada su skandirali ime preminulog vratara u čemu su im se pridružili i preostali navijači. Uz transparent Škripara istaknuta je slika pokojnog Krešimira, a transparent s njegovim likom postavio je klub na sjevernoj tribini koja je suspendirana zbog nereda navijača.

U nastavku susreta igralo se otvoreno na obje strane, no onda se Široki odjednom raspao te je ''Bordo'' momčad u 11 minuta postigla čak tri pogotka.

Mrežu domaćih načeo je u 59. minuti Benjamin Tatar koji je pospremio odbijanac. U 66. minuti, nakon greške domaćih na sredini terena, Mersudin Ahmetović je povukao brzu kontru i na drugoj strani uposlio Anela Hebibovića koji neometano pogađa za 0:2.

Totalni raspad Širokog dogodio se u 70. minuti kada je Mersudin Ahmetović pogodio za 0:3.