Liga za ostanak

Široki s četiri pogotka ispratio Mladost

Sport / Nogomet | 05. 04. 2017. u 18:50 D.L.

Nogometaši Širokog Brijega s visokih 4:0 slavili su protiv Mladosti iz Doboj-Kaknja u susretu drugog kola Lige za ostanak.

Gosti su prvi mogli doći u rano vodstvo, no u tome im se ispriječila greda. Prvi pogodak ''pao'' je u 35. minuti kada Luka Menalo pogađa za 1:0 nakon što ga je uposlio Stjepan Lončar iz polukontre. S ovim rezultatom otišlo se na odmor.

U nastavku susreta puno bolja igra Širokog koja im se višestruko isplatila. U 60. minuti Ivan Krstanović je s desne strane uputio prizemnu loptu na koju je u petercu natrčao Luka Menala te svojim drugim pogotkom i petim u drugoj utakmici udvostručio vodstvo ''Plavo-bijelih''.

Sredinom drugog dijela u igru su ušli Wagner Santos Lago i Dejan Čabraja koji su se ubrzo upisali u strijelce. Prvo je Wagner, svojim jubilarnim 120. pogotkom u Premijer ligi BiH, u 81. minuti pospremio Čabrajin odbijanac za 3:0. Samo minutu kasnije Dejan Čabraja postavlja konačnih 4:0.

Široki se nakon dva kola izdvojio na vrhu Lige za ostanak s 34 boda dok je Mladost DK druga s 27.

U trećem kolu, koje je na rasporedu u subotu 8. travnja, Široki Brijeg gostuje kod Viteza.