rutinski

Široki razbio Slaviju i izbio na treće mjesto

Sport / Nogomet | 24. 04. 2016. u 19:18 I. M.

Široki Brijeg se uspio oporaviti od ispadanja iz Kupa BiH i svladao je Slaviju iz Istočnog Sarajeva s 4:0 u zadnjoj utakmici 26. kola domaćeg prvenstva. Tom pobjedom momčad Slavena Muse izbila je na treću poziciju premijerligaške ljestvice.

Domaćin je na kišom okupanoj Pecari došao prilično sigurne pobjede, premda je igrao bez petorice ozlijeđenih i jednog suspendiranog igrača. Golove za 15. pobjedu postigli su Zvonimir Kožulj, Ivan Crnov (2) i Mate Pehar.

U prvom poluvremenu Široki Brijeg je imao potpunu dominaciju koju je okrunio tek u posljednjih desetak minuta. Zvonimir Kožulj doveo je domaće u vodstvo u 34. minuti pogotkom s 18 metara, a na 2:0 lijepim golom povisio je Ivan Crnov.

Do vodstva je Široki propustio nekoliko lijepih prilika, a Ivanu Barabanu poništen je gol zbog zaleđa.

U drugom dijelu domaćin je malo popustio s pritiskom, no uspio je postići još koji gol. Prvo je u 69. minuti kada je Mate Pehar iskoristio pogrešku obrane Slavije i pogodio za 3:0, a onda je malo kasnije Crnov iz slobodnog udarca zabio za 4:0.