Pobjeda Sarajeva

Široki pao na Koševu bez ispaljenog metka

Sport / Nogomet | 16. 09. 2017. u 19:18 A.M.

Nogometaši Sarajeva svladali su na stadionu ''Asim Ferhatović Hase'' ekipu Širokog Brijega s 2:0 u derbi susretu osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Domaći su u prvom poluvremenu bili bolji protivnik, a dobru igru okrunili su već u četvrtoj minuti susreta, kada je Velkoski iz slobodnog udarca postigao pogodak.

Široki se nakon primljenog pogotka otvorio i preuzeo kontrolu nad loptom, a takva igra gostima je donijela odličnu šansu u 16. minutu kada je Čabraja šutirao preko Pavlovićevog gola.

Nakon te prilike, do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika.

Početkom drugog poluvremena Sarajevo je preko Hebibovića imalo odličnu šansu za povećanje prednosti, ali Bilobrk pravovremenim istrčavanjem spašava svoj gol.

U 53. minutu igrač Sarajeva Rahmanović propušta novu veliku šansu za Sarajevo, nakon što je s desetak metara snažno ali neprecizno šutirao pored gola Širokog.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpunu dominaciju ''bordo'' tima koji je neprestano vršio pritisak na zadnju liniju Širokobriježana. Izabranici Husrefa Musemića nizali su prilike pred golom Bilobrka i bilo je samo pitanje vremena kada će Sarajevo povećati prednost.

Pritisak Sarajeva urodio je plodom u 74. minutu kada Ahmetović krade loptu obrani Širokog i nakon duplog pasa sa Hebibovićem postiže drugi gol za domaći sastav.

Novu veliku priliku za Sarajevo nije uspio iskoristiti Lelić koji nakon odličnog dubinskog dodavanja Sarića iz teške pozicije promašuje gol Širokog.

Široki do kraja susreta nije uspijevao niti jednom ugroziti golmana Pavlovića, tako da promjene rezultata nije bilo. Sarajevo je odličnom izvedbom upisalo pobjedu i važna tri boda za nastavak sezone.