Pripremna utakmica

Široki bolji od Osijeka

Sport / Nogomet | 29. 01. 2016. u 16:25 D.L.

Široki Brijeg je u petak u kampu ''Musa-Karačić'' na Mostarskom blatu pobijedio hrvatskog prvoligaša Osijeka 2:1. Bila je to druga pripremna utakmica ''Plavo-bijelih'' u zimskom ciklusu priprema te ujedno i druga pobjeda.

Domaći su već u drugoj minuti došli u vodstvo. Ivan Baraban je srušen u prodoru, a sudac Bandić pokazao je na ''bijelu točku''. Siguran izvođač bio je Jure Ivanković te do kraja prvog poluvremena nije bilo pogodaka.

Na samom otvaranju drugog dijela susreta, točnije u 47. minuti, nakon ubačaja s desne strane Josipa Ćorluke glavom je mrežu za 2:0 pogodio Luka Menalo.

U 58. minuti Krstanović je srušen u duelu u šesnaestercu te je Široki imao priliku povećati vodstvo. Wagner je izveo najstrožu kaznu, no vratar Osijeka brani udarac, a odbijenu loptu nije u mrežu uspio spremiti Buhač.

Osijek je 71. minuti sjajnim pogotkom Peroševića ublažio poraz.

Široki Brijeg sljedeću pripremnu utakmicu igra 3. veljače u kampu ''Musa-Karačić'' protiv Branitelja, a 6. veljače protiv Rijeke na Rujevici.

Trener Slaven Musa u ovom susretu dao je priliku svim igračima osim nedovoljno oporavljenog Špikića i vratara Solde.

U petak u 19.00 sati u hotelu Park održat će se ''Plavo noć'' Nogometnog kluba Široki Brijeg.