Bundesliga

Schalke izborio povratak u prvu ligu

Nogometaši Schalkea 04 osigurali su povratak u prvu njemačku ligu nakon samo jedne sezone provedene u drugoj zahvaljujući 3-2 domaćoj pobjedi protiv Sankt Paulija u susretu pretposljednjeg, 33. kola.
Sport / Nogomet | 07. 05. 2022. u 23:23 Bljesak.info/Hina

Goste iz Hamburga je u prvom poluvremenu u vodstvo od 2-0 doveo novi hrvatski mladi reprezentativac Igor Matanović pogocima u 9. i 17. minuti.

No, u nastavku je Schalke ostvario veliki preokret, Terrode je golovima u 47. minuti iz kaznenog udarca i 71. minuti izjednačio na 2-2, da bi pobjednički gol postigao Zalazar u 78. minuti.

Ovom pobjedom vodeći Schalke je stigao do učinka od 62 boda, pet više od drugog Hamburger SV-a, trećeg Darmstadta i četvrtog Werdera koji je odigrao susret manje, pa će vjerojatno osigurati jedno od prva dva mjesta koja izravno vode u viši rang.

Sankt Pauli je, pak, ostao peti sa 54 boda. Prva dva sastava iz druge njemačke lige osigurat će ulazak u prvu ligu, dok će trećeplasirani u kvalifikacije protiv 16. sastava prve lige.