2:0 na Koševu

Sarajevo pobjedom nad Čelikom preuzelo vrh ljestvice

Na vrhu ljestvice momčad Sarajeva se izdvojila s 27 bodova i utakmicom više.
Sport / Nogomet | 18. 10. 2019. u 21:07 Fena

Nogometaši Sarajeva u petak navečer su na Koševu pobijedili zenički Čelik s 2:0, u prvom susretu 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Vodeći pogodak za aktualnog prvaka BiH postigao je Amar Rahmanović u 60. minuti nakon ubacivanja Dušana Hodžića. Konačan rezultat u 85. minuti postavio je Mersudin Ahmetović nakon ubačaja iz kornera.

Pogotcima je prethodilo isključenje gostujućeg igrača Marka Perišića koji je u 56. minuti dobio izravan crveni karton nakon oštrog starta nad Benjaminom Tatarom.

Na vrhu ljestvice momčad Sarajeva se izdvojila s 27 bodova i utakmicom više, dok je Čelik ostao na sedmom mjestu sa 16 bodova.

Subota:
Željezničar - Mladost (18:00 sati)
Zvijezda 09 - Borac (15:00 sati)
Tuzla City - Radnik (15:00 sati)
Velež - Zrinjski (15:00 sati)

U posljednjm susretu 13. kola u nedjelju se od 17:00 sati sastaju Široki Brijeg i Sloboda.