DEVETO KOLO PL

Sarajevo minimalno protiv fenjeraša, Sloboda opet bez pobjede

Sport / Nogomet | 18. 09. 2016. u 17:29 S.K.

U posljednja dva susreta 9. kola Premijer lige BiH viđen je samo jedan pogodak.

Novi premijerligaš Metalleghe i vicepravak Sloboda u Travniku su igrali bez golova, dok su nogometaši Sarajeva u malom gradskom derbiju na Koševu pobijedili Olimpic 1:0 - golom Saše Balića već u drugoj minuti.

Sarajevo-Olimpic 1:0 by goloviliga

Slobodi je to bio treći vezani susret bez pobjede i prvi nakon odlaska Husrefa Musemića s klupe.

Prva četiri susreta 9. kola odigrana su u subotu.

Gostujuću pobjedu ostvarili su nogometaši Viteza koji su na Bilinom polju savladali Čelik 1:0 - golom Zorana Kokota u 74. minuti.

Ekipa Radnika u Bijeljini pobijedila je Široki Brijeg sa 2:1, nakon preokreta u posljednjih deset minuta. Širokobriježani su poveli u 24. minuti preko Ivana Krstanovića, rezultat je u 80. minuti poravnao Dejan Janković, a pobjedu Radniku, koji su Širokobriježani doživjeli kao sudačku krađu, u drugoj minuti nadoknade donio je Jovo Kojić.

Aktualni prvak i lider Zrinjski igrao je bez golova na gostovanju protiv Krupe, a istim rezultatom u Kaknju je završen susret između Mladosti i Željezničara.