Amerikanci slave

SAD nakon drame do povijesnog naslova CONCACAF Lige nacije

Naslov SAD-u donio je Christian Pulisic iz penala u 114. minuti. Meksiko je u 124. minuti mogao do izjednačenja, ali je Guardadu penal obranio Horvath.
Sport / Nogomet | 07. 06. 2021. u 13:08 Bljesak.info

Nogometaši SAD-a pobjednici su prvog izdanja CONCACAF Lige nacije nakon što su u finalu, u velikoj drami produžetaka, s 3:2 pobijedili Meksiko.

Meksiko je vodio u dva navrata, prvo preko Corone u 2. minuti, pa preko Laineza u 79., da bi prvo Reyna u 27., a onda i McKennie u 82. vratio stvari na početak.

Naslov SAD-u donio je Pulisic iz penala u 114. minuti. Meksiko je u 124. minuti mogao do izjednačenja, ali je Guardadu penal obranio Horvath.

Amerikanci su tako osvojili ovaj vrijedni trofej, a mladom Pulisicu ovo je nakon Lige prvaka s Chelseajem drugi veliki naslov u samo deset dana.

Do trećeg mjesta nakon lutrije penala stigao je Honduras koji je s 5:4 (2:2) pobijedio Kostariku. U 90 minuta bilo je 2:2, Rodriguez i Elis pogađali su za domaćine, a Campbell i Calvo za goste.

Tragičar Kostarike bio je Tejeda koji je promašio u šestoj seriji, da bi Alvarado potom potvrdio pobjedu Hondurasa.