Zabio ih 145

Ronaldo rekorder po broju golova postignutih glavom

U 87. minuti donio je svojoj ekipi izjednačenje zabivši za 1:1 protiv egipatskog Zamaleka. Ttime je postao igrač s najviše golova postignutih glavom u povijesti.
Sport / Nogomet | 04. 08. 2023. u 09:00 Bljesak.info

Cristiano Ronaldo ponovno je ispisao stranice nogometni povijesti. Slavni Portugalac zabio je u četvrtak gol glavom koji je njegovom Al Nassru donio plasman u četvrtfinale arapskog Championship Cupa.

U 87. minuti donio je izjednačenje zabivši za 1:1 protiv egipatskog Zamaleka, a time je postao igrač s najviše golova postignutih glavom u povijesti. Konkretno, postigao ih je 145 glavom, pa je sada za jedan gol nadmašio legendarnog Gerda Müllera čiji je rekord stajao netaknut pune 42 godine, piše As.

Na popisu igrača s najviše postignutih golova glavom ispod Ronalda i Müllera nalaze se Carlos Santillana (125 golova) i Pele (124 gola).

Sljedeći suparnik Ronaldovog i Brozovićevog Al Nassra u četvrtfinalu je marokanska Raja Casablanca.