Derbi Serie A

Rimski sastav u tijesnoj utrci za Europu, Džeko stavio točku na i

Sport / Nogomet | 13. 05. 2019. u 08:24 Bljesak.info

U derbiju 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpijskom stadionu u Rimu svladala Juventus sa 2-0 (0-0).

Oba gola Rimljani su postigli u završnici dvoboja, prvoga u 79. minuti kada je Florenzi poentirao nakon odlične akcije Undera i Džeke, a drugoga u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Under u brzom protunapadu proigrao Džeku koji je potvrdio pobjedu.

Juventus je još ranije osigurao osmi uzastopni naslov prvaka sa 89 bodova, 13 više od drugog Napolija koji je sa 2-1 (0-0) kao gost svladao SPAL, dok se Roma bodovno izjednačila s Milanom na petom mjestu sa 62 boda. Bod više, ali i utakmicu manje ima četvrti Inter, koji će u ponedjeljak ugostiti posljednji Chievo.

Ranije u nedjelju su Udinese i Empoli ostvarili važne pobjede borbi za ostanak, Udinese, kojega vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor svladao je otpisani Frosinone sa 3-1 (3-0), dok je Empoli bio bolji od Sampdorije u Đenovi sa 2-1 (0-0).

Udinese je pitanje pobjednika riješio u prvih 45 minuta preko Okake (11, 45) i Samira (41), a na konačnih 3-1 smanjio je Dionisi (85).

Torino je preokretom svladao Sassuolo sa 3-2 (1-1) i osnažio svoje izglede za igranjem u Europi sljedeće sezone. Gosti su dva puta vodili preko Bourabije (27) i Lirole (71), ali domaći su osvojili tri boda s dva gola Belottija (56, 82) i jednim Zaze (81).