Serie A

Roma došla Juventusu na samo bod zaostatka

Sport / Nogomet | 14. 12. 2014. u 18:46 S. M.

Nogometaši Juventusa su u 15. kolu talijanske Serije A danas u Torinu remizirali sa Sampdorijom 1:1.

Juventus je poveo u 12. minuti golom Patricea Evre, a konačnih 1.1 postavio je Manolo Gabbiadini u 51. minuti.

Remi Juventusa iskoristila je Roma koja je trijumfom u gostima protiv Genoe od 1:0 lideru prišla na samo bod zaostatka. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Radja Nainggolan u 40. minuti. Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je cijeli susret za Romu.

Na trećem mjestu je Lazio koji je u subotu slavio protiv Atalante s 3:0. Strijelac posljednjeg gola bio je bh. reprezentativac Senad Lulić u 81. minuti, a prije toga se dva puta u listu strijelaca upisao Stefano Mauri (51., 72.).