hercegovački derbi

Remi na Pecari: Zrinjski izborio Europu, Široki bez ičega!

Sport / Nogomet | 30. 05. 2015. u 16:52 I. M.

Hercegovački derbi, sudar Širokog Brijega i Zrinjskog u zadnjem kolu Premijer ligi, završio je neriješeno – 1:1.

Za Zrinjski je to praktično pobjeda, jer Mostarci su zadržali treće mjesto na ljestvici i igrat će Europsku ligu predstojećeg ljeta. Široki Brijeg, s druge strane, neće u Europu prvi put nakon 2003.

Oba gola su pala u drugom dijelu – domaćin je poveo preko Zakarića, a izjednačio je Ivan Crnov iz jedanaesterca. Zbog tog jedanaesterca vući će se repovi, jer Širokobriježani smatraju da on nije postojao, te da je prije toga bio prekršaj.

Inače, hercegovački derbi protekao je u krasnom dekoru koji je napravilo oko 4500 gledatelja, među kojima je bio ogroman broj simpatizera Zrinjskog. No, osim manjih incidenata većih problema nije bilo.

Iako je bilo dosta vruće prvo poluvrijeme obilovalo je akcijom. Široki je svoju najbolju priliku propustio već u drugoj minuti kada je Brekalo izašao sam ispred Dujkovića, ali nije dobro šutirao.

Ipak, zadnjih 25 minuta u potpunosti je pripalo gostima, iako ovo 'gosti' treba shvatiti uvjetno s obzirom koliku je Zrinjski imao podršku na Pecari. Dobre prilike propuštali su Crnov, Nikolić i Blaić, no najbolju je Zrinjski imao u 40. minuti. Petrak je dobro prošao i ubacio po zemlji za Crnova, ovaj tukao po zemlji, no Soldo je odlično intervenirao.

Poveo je domaćin u 48. minuti kada je na ubačaj Kresingera pogodio Goran Zakarić. Nekih dvadesetak minuta Široki je imao mjesto u Europi, no onda je izjednačio Zrinjski u 69. minuti. I to ne bez kontroverzi.

Naime, Nikolić je pao u šesnaestercu domaćih i sudac Jakupović pokazao je na bijelu točku. Domaći su 'poludjeli', smatrajući da je prethodno bio prekršaj na jednom igraču Širokog. Prosvjedi su trajali tri minute, a najžešći je bio trener Širokog Brijega Blaž Slišković koji je ušao duboko u teren.

Nakon što se sve smirilo Crnov je hladnokrvno pogodio s bijele točke.

Poslije toga se utakmica zaoštrila, Široki je napadao, a Zrinjski se obranio i proslavio plasman u Europu sa svojim brojnim navijačima.

16. ZVIJEZDA 30 5 10 15 30:53 25

"Ako jeste jedanaesterac sviraj ga u svojoj roenoj kui, ali to to nama ne sviraju u Sarajevu jedanaesterac, to to...