Derbi

Remi Chelsea i Arsenala u londonskom derbiju; 'Vragovi' razmontirali Everton

Sport / Nogomet | 17. 09. 2017. u 15:10 Z.S.

U londonskome derbiju 5. kola Engleske lige Chelsea i Arsenal su na Stamford Bridgeu odigrali bez pogodaka 0:0.

Arsenal je uspio ostati nepobijeđen kod prvaka, a mogao je i do pobjede da je šut Aarona Ramseya umjesto na vratnici završio u mreži. Tri minute prije kraja isključen je branič Chelsea David Luiz.

Chelsea sada s 10 bodova na trećem mjestu zaostaje za vodećim Cityem (13), dok je Arsenal tek 12. sa 7 bodova.

Manchester United - Everton 4:0

U posljednjem susretu 5. kola Premier lige Manchester United je u nedjelju na Old Traffordu svladao Everton sa 4:0, te je na vrhu ljetvice bodovno poravnat sa gradskim rivalom Manchester Cityjem, oba kluba imaju po 13 bodova.

Trenutak koji je obilježio utakmicu se dogodio u četvrtoj minuti igre kada je Antonio Valencia zabio pogodak.

United je brzo promijenio stranu, loptu je do Valencije koji je čekao desno prebacio Nemanja Matić, a nakon što je jednom odskočila od travnjak, na voleju ju je dočekao Ekvadorac i snažnim udarcem rasparao mrežu gostiju.