Primera

Real se pobjedom kod imenjaka u San Sebastianu priključio Barceloni

Nakon kiksa Barcelone u petak kod Seville, Real Madrid se u nedjelju pobjedom u San Sebastianu bodovno izjednačio s Kataloncima i povećao šanse za osvajanje prvenstva nakon višegodišnje dominacije Barce.
Sport / Nogomet | 22. 06. 2020. u 00:07 Bljesak.info

Gostujućim slavljem kod Real Sociedada od 2:1, klub iz glavnog grada ponovno se bodovno izjednačio na čelu ljestvice s ljutim rivalom Barcelonom.

Kraljevski se klub dugo mučio na neugodnom gostovanju kod Baska koji su u borbi za Ligu prvaka.

Posao su odradili u drugom poluvremenu golovima Sergija Ramosa u 50. minuti iz kaznenog udarca, odnosno Karima Benzeme u 70. minuti.

Nadu domaćinu vratio je Merino u 83. minuti, no ispostavilo se da je to bio samo počasni pogodak.

Time se Real popeo na prvo mjesto iako ima jednak broj bodova kao i Barcleona, no u Španjolskoj u tom slučaju odlučuje međusobni omjer, a on je na strani madridskog sastava.

Luka Modrić u igru je ušao u 90. minuti zamijenivši Valverdea.

U preostala dva ranije odigrana susreta, prvo je Celta kao domaćin pregazila Alaves. Završilo je 6:0 u pobjedi u kojoj je hrvatski reprezentativac Filip Bradarić dobio drugih 45 minuta.

Zabijali su Murillo, Aspar, dva puta Rafinha, dok je u nastavku prvo zabio povratnik Nolito, a potom je asistirao Mini za pola tuceta.

Pored ovih susreta, Valencia je stigla do prve pobjede u nastavku prvenstva.

Pobijeđena je Osasuna s 2:0, a zabijali su Guedes i Rodrigo, obojica u prvom poluvremenu.