Korak bliže naslovu

Real Madrid rutinski do pobjede protiv Alavesa; Ozlijeđen sudac utakmice

Kraljevski klub je na domaćem terenu svladao Alaves s 2:0 i zadržao prednost ispred Barcelone od četiri boda. Utakmica će ostati upamćena i po ozljedi glavnog suca Jesusa Gil Manzana, koji je na poluvremenu zamijenjen.
Sport / Nogomet | 11. 07. 2020. u 00:02 Bljesak.info

U 35. kolu španjolske La Lige, Real Madrid je na domaćem terenu savladao Alaves rezultatom 2:0.

Kraljevski klub je poveo u 11. minuti kada je s bijele točke bio precizan Benzema. Nekoliko dobrih prilika imali su gosti u nastavku, ali sjajan je bio Courtois.

U drugom poluvremenu Real je zaigrao puno bolje i poveo sa 2:0 u 50. minuti.

Modrić je započeo akciju, a Benzema je asistirao Asensiju za novi gol.

Luka Modrić je igrao do 70. minute kada ga je zamijenio Valverde.

Neobična situacija dogodila se u 26. minuti utakmice Real Madrida i Alavesa - sudac Jesus Gil Manzano sudario se s igračem i ozlijedio gležanj.

Manzano je nekako odradio prvo poluvrijeme, pa je preuzeo ulogu četvrtog suca, dok je Rodriguez Carpallo semafor zamijenio zviždaljkom.

Novi sudac se pak dobro snašao tako da što se tiče njegove dionice ove utakmice, neće biti 'repova'.

Utakmica između Real Sociedada i Granade, također igrana u petak,  završila je pobjedom gostiju 3:2, a junak dana bio je Duarte koji je prvo asistirao za vodeći pogodak u 21. minuti, a zatim i zabio pobjedonosni svega minutu prije kraja.

Klub iz San Sebastiana bio je bolji tijekom prvog poluvremena, ali su gosti na predah otišlio s ogromnih 0:2 (Puertas, 21.; Soldado 43.).

U drugome dijelu najpreije Merino (46.) spretno i sretno zabija za 1:2, a izjednačenje je donio Oyarzabal (83.).

Mnogi su tada povjerovali da će Sociedad stići do potpunog preokreta, ali pobjednički pogodak zabijaju gosti.

Igrala se 89. minuta, Machis je fantastično ubacio loptu s lijeve strane na drugu vratnicu, a tamo je izvrsno postavljen Duarte koji sa svega nekoliko metara glavom matira domaćeg čuvara mreže za konačnih 2:3.