Senzacija

RB Leipzig preskočio Bayern na vrhu Bundeslige

Sport / Nogomet | 18. 11. 2016. u 22:27 S.K.

Senzacionalni RB Leipzig, momčad koju je prije samo sedam godina osnovao Red Bull, zasjeo je na vrh njemačke Bundeslige nakon što je u prvom susretu 11. kola u Leverkusenu svladao Bayer rezultatom 3:2.

Već u prvoj minuti susreta Kevin Kampl doveo je domaću momčad u vodstvo, no to je vodstvo trajalo samo do četvrte minute kada je Leipzig izjednačio zahvaljujući autogolu Juliana Baumgartlingera.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Bayer je poveo preko Juliana Brandta, a domaći nogometaši imali su priliku prelomiti utakmicu u 54. minuti, no Hakan Calhanoglu nije uspio realizirati najstrožu kaznu.

Kazna je stigla vrlo brzo. Emil Forsberg je u 67. minuti izjednačio na 2:2, a pobjedu Leipzigu donio je Willi Orban zgoditkom u 81. minuti.

RB Leipzig sada je vodeća momčad Bundeslige s 27 bodova, tri više od drugoplasiranog Bayerna koji u subotu u derbiju kola gostuje u Dortmundu kod Borussije.