Messi pokazao majstorstvo

PSG-u puni plijen protiv Građana uz Messijev prvijenac

Odigrane su prve utakmice 2. kola skupine A, B, C i D Lige prvaka. Veliki derbi PSG-a i Manchester Cityja pripao je Parižanima koji su slavili 2:0.
Sport / Nogomet | 28. 09. 2021. u 23:14 Bljesak.info

Odigrane su prve utakmice 2. kola skupine A, B, C i D Lige prvaka. Veliki derbi PSG-a i Manchester Cityja pripao je Parižanima koji su slavili 2-0.

PSG, prevođen Neymarom, Messijem i Mbappeom, poveo je vrlo rano, već u 8. minuti. Nitko od glavnih zvijezda nije bio strijelac tog pogotka, nego je prednost Parižanima donio Gueye.

I nakon toga, gotovo cijelo vrijeme do kraja susreta, pritiskao je i napadao Manchester City, dok je PSG čekao svoju šansu iz kontranapada. Nevjerojatno je što su sve promašivali gostujući igrači koji su po prilikama i igri zaslužili mnogo više od poraza.

Najveća šansa je bila ona u prvom dijelu kada je prvo Sterling glavom pogodio okvir vrata, a nakon odbijene lopte je Bernardo Silva sam s pola metra pogodio također okvir.

Kako to obično biva, nakon svih propusta Cityja uslijedila je kazna. Kombinirali su Mbappe i Messi, a Argentinac je zabio za 2:0.

Club Brugge je u startu bio označen kao autsajder ove skupine A, no nakon dva kola belgijska momčad ima četiri boda.

Prvo su na staru na domaćem terenu odigrali 1:1 protiv PSG-a, a u utorak večer je Club Brugge  pobijedio Leipzig u gostima 2:1 golovima Vanakena i Ritsa.

Inače, Leipzig je poveo pogotkom Nkunku, a hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je odigrao drugo poluvrijeme za domaćina.