Ligue 1

PSG u derbiju svladao Lens, rekordi Mbappea i Messija

U derbiju 31. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva pobijedio Lens sa 3-1, povećavši prednost pred najbližim pratiteljem na devet bodova.
Sport / Nogomet | 15. 04. 2023. u 23:14 Bljesak.info

Okršaj dviju vodećih momčadi le Championnata prelomio je crveni karton gostujućeg veznjaka Salisa Abdula Sameda u 19 minuti.

Lens je pritisnuo i dominirao, a onda je Samed isključen nakon što je neoprezno nagazio gležanj Achrafa Hakimija.

S igračem više PSG je do kraja poluvremena zabio tri gola, a strijelci su bili Kylian Mbappe (31), Vitinha (37), te Lionel Messi (40). GOLOVI

Za Mbappea je to bio 139. ligaški pogodak u dresu pariškog kluba čime je postao najbolji strijelac PSG-a u Le Championnatu, s jednim golom više od Edinsona Cavanija (138).

Rekord je upisao i Messi koji je postigao 15. pogodak u prvenstvu, uz 15 asistencija. Time je postao tek treći igrač u Ligue 1 s najmanje 15 golova i 15 asistencija u jednoj sezoni. Prije njega to je uspjelo Edenu Hazardu u dresu Lillea u sezoni 2011./2012. (20 golova i 16 asistencija) i Mbappeu u dresu PSG-a u sezoni 2021./2022. (28 golova i 17 asistencija).

U 60. minuti su gosti uspjeli ublažiti poraz golom Przemyslawa Frankowskog iz jedanaesterca, piše Hina.

U prvom subotnjem susretu Rennes je na svom Roazhon Parku pobijedio Reims sa 3-0 osvojivši važne bodove u borbi za plasman u neki od europskih kupova.

Domaćin je dominirao što potvrđuje i podatak od 23 udaraca prema suparničkim vratima, dok su gosti imala samo četiri udarca.

Rennes je poveo u devetoj minuti golom Jeremyja Dokua, a belgijski napadač je deset minuta kasnije zabio i drugi gol na utakmici. Domaćin je potvrdio pobjedu u 68. minuti golom Arthura Theatea.