Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Ligue 1

PSG slavio kod Lensa i obranio naslov prvaka Francuske

Nogometaši PSG-a obranili su naslov prvaka francuske Ligue 1 nakon što su u zaostalom susretu s 2-0 u gostima pobijedili Lens, najvećeg ovosezonskog rivala.
14.05.2026. u 00:25
text

Prvi je pogodak na utakmici postigao Kvaratškelia u 29. minuti nakon lijepe asistencije Dembelea. Svemu je prethodila velika pogreška u obrani domaćina.

Do kraja prvog dijela odličnu je priliku imao Said za domaćina, ali je iz idealne pozicije pucao ravno u golmana PSG-a Safonova.

Imao je Lens puno odličnih prilika i u nastavku susreta, ali nakon svih propuštenih šansi dvoboj je zaključio Mbaye koji je pod gredu pogodio za 2-0 PSG-a u 94. minuti i veliko gostujuće slavlje.

Kolo prije kraja PSG ima devet bodova više od Lensa te je ove srijede proslavio 14. naslov prvaka Francuske u povijesti. Bio je to peti uzastopni naslov prvaka Parižana, kao i osmi u posljednjih devet sezona.

Kao utješna nagrada Lensu ostaje sigurno drugo mjesto i osiguravanje pozicije koja vodi prema Ligi prvaka iduće sezone, a uz to će Lens do kraja sezone igrati i finale domaćeg Kupa protiv Nice.

Ispred PSG-a je još finalna utakmica Lige prvaka protiv Arsenala 30. svibnja.

Nogometaši Strasbourga pobijedili su u gostima Brest 2-1.

Ligue 1, zaostale utakmice:

Lens - PSG 0-2 (Kvaratškelia 29, Mbaye 90+4)
Brest - Strasbourg 1-2 (Ajorque 13 / Barco 9, Nanasi 20)

Standings provided by Sofascore
POVEZANO