Liga prvaka

PSG 'ponizio' Barçu

Sport / Nogomet | 14. 02. 2017. u 21:41 Z.S.

Zaršene su prve dvije utakmice osmine finala Lige prvaka.

PSG je na ja Parku prinčeva deklasirao Barcelonu sa 4:0, dok je Benfica u Lisabonu pobijedila Borussiju Dortmund 1:0.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Angel di Maria (18, 55), a golove su postigli i Julian Draxler (40), te Edison Cavani (73).

Zanimljivo, trener francuskog prvaka Unai Emery je do sada u 23 utakmice na klupi Seville, Valencije i Almerije samo jednom slavio protiv Barcelone. No, večeras je sve naplatio.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Grk Konstantinos Mitroglou u 48. minuti, a napadač Borussie Pierre-Emerick Aubameyang je u 58. minuti promašio kazneni udarac.

Sastav iz Dortmunda čeka teška zadaća u uzvratu za 14 dana jer su u Lisabonu izgubili od momčadi koja je imala svega jedan udarac u okvir gola, a svoje brojne prilike nisu iskoristili.