Mbappé, Kylian Mbappé

PSG iskoristio kiks Lillea i uvjerljivom pobjedom nad Lyonom preuzeo vrh

Mbappe i ekipa pobrinuli su se da prvenstvo ponovno postane maksimalno uzbudljivo, svladavši domaćina Lyon s 4:2.
Sport / Nogomet | 22. 03. 2021. u 00:10 Bljesak.info

U nedjelju je 30. kolo francuske Ligue 1 donijelo zanimljiv obrat.

Lille je propustio u domaćem ogledu protiv fenjeraša Nimesa potvrditi svoju prednost na ljestvici francuske lige, jer su doživjeli iznenađujući poraz 1:2.

To su iskoristili nogometaši Pochettinova PSG-a, aktualni doprvaci Europe koji su gostovali kod trećeplasiranog Lyona.

Mbappe i ekipa pobrinuli su se da prvenstvo ponovno postane maksimalno uzbudljivo, svladavši domaći tim s 4:2.

Domaćina je načeo najbolji strijelac francuske lige, Kylian Mbappe u 15. minuti, da bi u 32. munuti igre sjajno iz voleja, iz Lyonova kaznenog prostora, poentirao Danilo.

Odmah na početku drugoga dijela igre, u 47. minuti, Angel di Maria izvodio je slobodan udarac, no njegov ubačaj na koncu je završio kao šut obzirom da loptu nitko nije dotaknuo te je prevarila vratara domaćina i na semaforu je pisalo 0:3.

Nešto kasnije, u 52. minuti Veratti je s polovice Parižana sjajno ugledao Mbappea koji je krenuo u kontru i na koncu pretrčavši pola terena vješto zabio pored nemoćnog vratara Lopesa.

Domaćini su nešto više pokazali u zadnjih pola sata igre.

Slimani (62.) koji je ušao u igru umjesto Depayja šest minuta ranije, naciljao je s 20-ak metara i pucao precizno, neobranjivo za Keylora Navasa.

Zabili su još jedan pogodak igrači Lyona, ali bilo je prekasno za velike snove o dostizanju zaostatka. Cornet je bio strijelac u 81. minuti za konačnih 2:4.

PSG je time iskoristio današnji kiks Lillea te su Pochettinovi momci potpuno zasluženo preuzeli vrh francuske lige.