Afrička liga prvaka

VAR zakazao: Prvak Afrike određen nakon kaosa i prekida!

Marokanskoj ekipi je poništen pogodak za 1:1, mnogi kažu potpuno regularan, ali VAR nije radio na stadionu i sudac nije mogao naknadno provjeriti situaciju.
Sport / Nogomet | 01. 06. 2019. u 12:50 Bljesak.info

Esperance de Tunis osvojio je afričku Ligu prvaka nakon što je u uzvratnoj utakmici finala savladao Wydad Casablanca rezultatom 1:0.

Prva utakmica u Maroku u kojoj je Wydad bio domaćin završena je rezultatom 1:1 i imala je dosta kontroverzi zbog lošeg suđenja.

Sinoć je Esperance slavio sa 1:0 i osvojio je trofej, ali će utakmica ostati zapamćena po kaosu.

Ovo je zasigurno jedna od najkontroverznijih utakmica, ne samo na afričkom tlu nego općenito.

Jedini pogodak na ovom susretu postigao je Belaili u 41. minuti, ali Marokanci su u 62. minuti napustili teren jer im je poništen pogodak. Točnije, odbili su dalje igrati, a kasnije je Esperance proglašen pobjednikom i prvakom Afrike.

Dosuđeno je zaleđe, ali se prema snimku čini kako je gostujući sastav oštećen i da je s pravom odbio nastaviti meč.

Ovaj meč obilježile su razne nesportske situacije, a bilo je i fizičkih obračuna na putu do svlačionica.

Sudio je Bakary Gassama iz Gambije, a pošto je situacija na stadionu izmakla kontroli, nije mu preostalo drugo osim proglasiti ovaj čudni meč konačno završenim - bez završetka.