Prošli Bayer, Dortmund, HSV, Kaiserslautern, M'Gladbach...

Lider Bundeslige Bayer Leverkusen izborio je osminu finala Njemačkog nogometnog kupa pobjedom 5-2 u gostima protiv trećeligaša Sandhausena, dok je ispao Freiburg.
Sport / Nogomet | 01. 11. 2023. u 21:52 Bljesak.info

Momčad Xabija Alonsa povela je preko Exequiela Palaciosa (21) i Jonathana Taha (54), ali je Sandhausen izjednačio preko Christopha Erlicha (50) i Yassina Ben Balle (57).

Adam Hlozek je u 85. minuti omogućio Leverkusenu da treći put preuzme kontrolu, da bi Marokanac Amine Adli u završnici dvoboja zabio dva puta (88, 90 +2).

Bayer Leverkusen upisao je 13. pobjedu u 14 službenih utakmica ove sezone, te imao još samo ligaški remi u Münchenu protiv Bayerna.

Borussia Dortmund je na Westfalenstadionu, tri dana prije gostovanja kod Bayerna u "Klassikeru" njemačkog nogometa, dominirala nad Hoffenheimom, šestim u Bundesligi. Izabranici Edina Terzića slavili su 1-0 golom Marca Reusa u 43. minuti.

Freiburg je neočekivano izgubio kod kuće 1-3 od drugoligaša Paderborna, dok je u dvoboju drugoligaša Magdeburg na penale izbacio domaćina Kiela 6-5. Magdeburg je vodio s 2-0, pa su njegovi igrači potom postigli čak dva autogola, a u produžetku su primili gol u 123. minuti.

Plasman u osminu finala njemačkog nogometnog Kupa izborili su prethodno i Borussia Mönchengladbach, Fortuna, St. Pauli, HSV i Kaiserslautern.

Borussia Mönchengladbach je pobijedila Heidenheim s 3-1. Domaćin je već nakon devet minuta vodio s 2-0 golovima Jordana Siebatcheua (3, 9), a u 44. minuti je Robin Hack zabio za 3-0. Gosti su ublažili poraz golom Adriana Becka u 78. minuti.

Kaiserslautern je u sjajnom susretu s 3-2 pobijedio Köln. Domaćin je poveo s 3-0 golovima Richmonda Tachiea (19), Kennyja Redonda (47) i Marlona Rittera (65), da bi gosti smanjili preko Jana Thielmann (71) i Marka Utha (81).

Unterhaching je protiv Fortune imao 2-0 i 3-2, ali je nakon produžetaka izgubio s čak 3-6.

Tri gola za goste zabio je Isak Johannesson (66, 78, 107), a među strijelce su se upisali i Felix Klaus (65), Christos Tzolis (114) i Dennis Jasterzembski (117). Kod domaćina među strijelce su se upisali Patrick Hobsch (34, 55-11m) i Simon Skarlatidis (71), javila je Hina.