Premier League

Preporođeni Lingard: West Ham svladao Leeds i zadržao petu poziciju

Čekićari su u 21. minuti dobili penal, odgovornost je preuzeo Lingard, koji tek iz popravnog pokušaja zabija za 1:0. Samo sedam minuta kasnije već je bilo 2:0, a strijelac je bio Dawson.
Sport / Nogomet | 09. 03. 2021. u 06:15 Bljesak.info

West Ham je u ponedjeljak u zadnjoj utakmici 28. kola engleske Premierlige na Olimpijskom stadionu s 2:0 pobijedio Leeds United.

Gostima su u prvih deset minuta poništena čak dva gola nakon intervencija VAR-a.

Čekićari su u 21. minuti dobili penal, odgovornost je preuzeo Lingard, koji tek iz popravnog pokušaja zabija za 1:0.

To mu je već četvrti gol u šest nastupa za West Ham. Zanimljivo, toliko je zabio prošle godine za Manchester United u 38 utakmica.

Samo sedam minuta kasnije već je bilo 2:0, a strijelac je bio Dawson, kojem je to bio četvrti gol sezone.

Od braniča samo su Michael Keane, Kurt Zouma i John Stones zabili toliko ove sezone.

West Ham je peti s 48 bodova, dok je Leeds 11. s 35 bodova. Može se već sada kazati da su Hammersi najprijatnije iznenađenje ovogodišnjeg prvenstva Engleske.

Prethodno je Chelsea također s 2:0 pobijedio Everton.