El Clasico

Povodanj u Madridu - Real imao više sreće

Real Madrid je u El Clasicu u sklopu 30. kola Primere na stadionu Alfredo Di Stefano slavio 2:1 protiv Barcelone. Bila je to utakmica za ratnike...
Sport / Nogomet | 10. 04. 2021. u 23:00 Bljesak.info

Real je protiv Barcelone u El Clasicu odigrao sjajnih sat vremena, da bi onda u zadnjih pola sata spašavao tri boda.

Kraljevski klub je poveo u 13. minuti sjajnim golom Benzeme, da bi u 28. na 2:0 povisio Kroos iz slobodnog udarca, uz dosta sreće i loše reakcije igrača Barcelone.

Imao je Real još nekoliko sjajnih prilika, no nisu ih iskoristili.

Nadu Barceloni vratio je Mingueza golom u 60. minuti.

Katalonci su u 84. minuti nakon jedne sporne situacije tražili i jedanaesterac, no sudac Gil Manzano je pokazao da se igra dalje.

U 91. minuti Real je ostao s igračem manje nakon drugog žutog kartona Casemira, ali rezultat s više nije mijenjao, iako je u zadnjim sekundama Barcelona pogodila prečku (Ilaix Moriba).

Luka Modrić odigrao je 90 minuta za Real. Miralem Pjanić je presjedio kišni derbi La Lige.

Real je skočio na vrh Primere sa 66 bodova, koliko ima Atletico, koji ima utakmicu manje. Barcelona je treća sa 65 bodova.

Rezultati:

Getafe - Cadiz 0:1
Athletic Bilbao - Deportivo Alaves 0:0
Eibar - Levante 0:1
Real Madrid - Barceona 2:1

Benzema ušao u odabrano društvo

Karim Benzema fantastično je pogodio za 1:0 u El Clasicu. Francuz je zabio sedmu utakmicu u nizu te postao tek četvrti igrač Reala u ovom stoljeću koji je to uspio nakon Ruuda van Nistelrooya, Cristiana Ronalda i Garetha Balea.