Da nije Mostara ;)

Povijesna pobjeda juniora, ostali u igri za Euro

U Mostaru je juniorska futsal reprezentacija BiH ostvarila svoju prvu pobjedu u jednoj službenoj utakmici, šest mjeseci nakon prvog okupljanja uopće.
Sport / Nogomet | 28. 03. 2019. u 22:55 Feđa IBRULJ | Bljesak.info

28. ožujak ostat će posebnim slovima upisan kada je u pitanju razvoj omladinskog futsala u BiH.

Naime, večeras je juniorska futsal reprezentacija BiH ostvarila svoju prvu pobjedu u jednoj službenoj utakmici, šest mjeseci nakon prvog okupljanja uopće.

U susretu drugog kola skupine tri kvalifikacijskoj turnira za odlazak na Euro 2019. godine, bh juniori su u Mostaru svladali Moldaviju 2:1. S obzirom na to da reprezentacija BiH u ovom trenutku ima četiri boda, dva manje od prvoplasiranog Portugala, ostaje u igri za prvo mjesto o kojem će odlučivati posljednji susret na turniru između ove dvije reprezentacije u subotu.

U skromnom po broju prilika prvom poluvremenu, nije bilo golova. Mladi bh reprezentativci su uputili četiri udarca u okvir gola, Moldavci dva više. Međutim početak drugog dijela donosi puno uzbuđenja.

Tarik Džemić je postigao gol, nakon svega 34 sekunde igre, ali ostvarenu prednost reprezentacija BiH nije uspjela sačuvati. Jer dvadesetak sekundi kasnije Julian Cojocaru efektno pogađa za 1:1.

Ipak BiH je nastavila u dobrom ritmu, pa je bolju igru naplatila u 32.minuti, kada pogađa kapetan Amer Džindić. Zanimljivo, isti igrač je dan ranije kontra Srbije zabio gol u 33. minuti, ali je za razliku od te utakmice, ovaj put BiH na kraju slavila.

U prvoj utakmici dana Portugal je daleko teže od očekivanog upisao pobjedu. Juniori Srbije su odličnih dvadeset minuta, dugo su vodili golom Predraga Radaka, ali nisu izdržali. Kapetan Portugala, Coque je preuzeo odgovornost pa je nakon dvije sjajne individualne akcije preokrenuo rezultat do 34.minute. Pokušali su juniori Srbije doći do izjednačenja povlačenjem golmana na klupu, ali ih je gubljenje lopte u 37 minuti skupo koštalo. Tomas Reis je zabio sa svoje polovine za konačnih 3:1.

Petak sudionicima skupine donosi slobodan dan, a subota utakmice trećeg kola. Susret odluke između BiH i Portugala na rasporedu je u subotu od 20 sati. Portugalu će za prolaz dalje biti dovoljan i bod, dok BiH igra samo pobjeda.