Liga za prvaka

Pobjeda Sarajeva protiv Krupe

Sarajevu je ostvarilo važnu pobjedu u borbi za treće mjesto na ljestvici Lige za prvaka koje u sljedećoj sezoni donosi plasman u europska natjecanja.
Sport / Nogomet | 05. 05. 2018. u 16:27 Bljesak.info

Nogometaši Sarajeva pobijedili su u gostima Krupu s 3:2, u utakmici 8. kola Lige za prvaka Bosne i Hercegovine.

Nakon početnih odmjeravanja snaga, Krupa je u 13. minutu došla u vodstvo pogotkom Lazara Marjanovića.

Sarajevo dolazi do poravnanja u 32. minutu golom Miće Kuzmanovića, a zatim i do potpunog preokreta u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je drugi gol za gostujući tim postigao Krste Velkoski.

Nakon četiri minuta igre u drugom poluvremenu Krupa dolazi do novog izjednačenja, a strijelac je bio Aleksandar Vukotić.

Kada je izgledalo da će meč završiti podjelom bodova, u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena gol koji je Sarajevu donio tri boda postiže Mićo Kuzmanović.

Ovom pobjedom Sarajevo je zauzelo treće mjesto na ligaškoj ljestvici, s bodom više od ekipe Širokog Brijega koja gostujuću utakmicu 8. kola protiv Zrinjskog u Mostaru tek treba igrati danas od 17.00 sati.