Čeka se reakcija Ibre

Pobjeda PSG-a, rekord Cavanija

Urugvajac je u 11. minuti postigao prvi pogodak na utakmici što je bio njegov 157. gol u dresu pariškog kluba čime je postao najbolji strijelac u povijesti kluba
Sport / Nogomet | 27. 01. 2018. u 21:28 Bljesak.info

U susretu 23. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva pobijedio Montpellier 4-0, a susret je obilježio rekord urugvajskog napadača Edisona Cavanija.

Urugvajac je u 11. minuti postigao prvi pogodak na utakmici što je bio njegov 157. gol u dresu pariškog kluba čime je postao najbolji strijelac u povijesti kluba. Cavani je do sada dijelio prvo mjesto zajedno sa Zlatanom Ibrahimovićem, a od subote je sam na vrhu.

Ibrahimoviću može biti utjeha kako je 156 golova zabio u svega 180 nastupa, dok je Cavani za 157 pogodaka trebao 227 nastupa. Na trećem mjestu klupske ljestvice strijelaca je Portugalac Pedro Pauleta sa 109 golova, četvrti je Francuz Dominique Rocheteau (100), a u TOP pet je i Alžirac Mustapha Dahleb (98).

Golove u novoj pobjedi pariškog kluba zabili su i Neymar (40-11m, 82), te Angel di Maria (70).