Mourinho ustrajan

Petr Čech ostaje u Chelseaju

Sport / Nogomet | 05. 01. 2015. u 15:40 Z.D.

Petr Čech ostaje u Chelseaju, istaknuo je Jose Mourinho, menadžer lidera na tabeli engleske Premier lige.

Mourinho je naglasio da će Leicesteru posuditi trećeg golmana, australskog četrdesetdvogodišnjeg veterana Marka Schwarzera, koji je od dolaska u Chelsea u ljeto 2013. godine u engleskom društvu najboljih među stativama bio u samo četiri utakmice.

Sa druge strane, od kada je u Chelsea stigao Thibaut Courtois, Čech je preselio na klupu i u ovoj sezoni je branio u svega dva meča, u domaćim pobjedama nad Hull Cityjem (2:0) i Arsenalom (2:0), prenosi Agencija Anadolija.

Protiv Hulla je odigrao svih 90 minuta susreta, a u derbiju sa Arsenalom zamijenio je tada ozlijeđenog Courtoisa u 24. minuti utakmice.

I pored toga, Mourinho se ne želi odreći tridesetdvogodišnjeg čuvara mreže iz Češke Republike.

Inače, zanimljivo je i da je Chelsea nakon 20. kola najjačeg nacionalnog šampionata u svijetu na vrhu tabele poravnat sa Manchester Cityjem sa po 46 bodova, uz identičnu gol razliku 44:19.