Primera

Petarda Barcelone, briljirao Messi

Za uvjerljivih 5:1 Blaugrane najzaslužniji je Lionel Messi, koji opet igra na razini koju većina igrača može samo sanjati.
Sport / Nogomet | 13. 02. 2021. u 23:21 Bljesak.info

Barcelona je u 23. kolu Primere s svoga Nou Campa petardom ispratila Alaves.

Za uvjerljivih 5:1 Blaugrane najzaslužniji je dvostruki strijelac Lionel Messi, koji opet igra na razini koju većina igrača može samo sanjati.

Katalonci su poveli u 29. minuti kada je Trincao pogodio nakon asistencije Moribe. U samoj završnici prvog dijela na 2:0 lijepim golom podiže Messi. Prethodno je Arhentincu VAR poništio jedan pogodak zbog milimetarskog zaleđa.

Nadu Alavesu vratio je sjajnim golom Rioja u 57. minute.

No, svaka je nada ugašena u 74. i 75. minuti, kada prvo za 3:1 pogađa Trincao, da bi samo minutu kasnije novu golčinu zabio Messi.

Konačnih 5:1 postavio je Firpo u 80. minuti. Bila je to sedma uzastopna pobjeda Barcelone u španjolskom prvenstvu.

Messi je protiv Alavesa odigrao 505. utakmicu za Barcelonu u LaLigi, izjednačivši se po tom učinku s legendarnim Xavijem Hernandezom.

Barcelona je druga s 46 bodova, osam manje od Atletica, koji ima i utakmicu manje.

Ranije u subotu Seville je s 1:0 slavila protiv Huesce. Gol odluke zabio je El Haddadi u 57. minuti.

Gostujući pobjedu u Granadi od 2:1 upisao je vodeći Atletico Madrid, dok su su Eibar i Valladolid odigrali 1:1.

U nedjelju se između ostalih sastaju Real Madrid i Valencia.