Njemački Pokal

Perišić i Lewandowski odveli Bayern u još jedno finale Kupa Njemačke

Golovima Ivana Perišića i Roberta Lewandowskog, nekadašnjih igrača Borussije Dortmund, Bayern je svladao Eintracht u polufinalu Njemačkog kupa, rezultatom 2:1.
Sport / Nogomet | 10. 06. 2020. u 22:48 Bljesak.info

Trener Hansi Flick uvrstio je hrvatskog reprezentativca u ofenzivnu veznu liniju, uz Muellera i Comana, a to mu se isplatilo nakon manje od 15 minuta utakmice, jer već u 14. Perišić je krasno reagirao na centaršut Muellera i u padu glavom pogodio mrežu Eintrachta.

Eintracht je izjednačio u drugom poluvremenu nakon što su u igru ušli Danny da Costa i Kamada.

Izjednačujući pogodak za Eintracht je u 70. minuti postigao Danny da Costa, a Kamada je asistirao. No, pet minuta poslije Lewandowski dovodi ponovno Bayern u vodstvo. Pogodak je priznat tek nakon intervencije VAR-a.

Perišić je igrao do 61. minute kada ga je zamijenio Lucas Hernandez.

U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa igranoj jučer Bayer iz Leverkusena je kao gost slavio protiv četvrtoligaša Saarbrückena sa 3-0.