Premier League

Simultanka Sona za uvjerljivo slavlje Spursa

Son Heung-min odigrao je besprijekornu utakmicu u lakoj pobjedi Tottenhama na gostovanju kod Aston Ville.
Sport / Nogomet | 09. 04. 2022. u 23:30 Bljesak.info

Nogometaši Tottenham Hotspura izdvojili su se na četvrtom mjestu ljestvice engleskog prvenstva  gostujućom pobjedom od 4-0 (1-0) protiv Aston Ville u susretu 32. kola.

Briljirao je napadač iz Južne Koreje Son Heung-min koji je potigao tri pogotka, a jednoga je dodao Šveđanin Dejan Kukuševski.

Son je doveo goste u vodstvo već u 4. minuti kada je najbrže reagirao na blokirani udarac Kanea, da bi u nastavku upravo Kane s dvije asistencije, obje glavom, u idealne situacije slao prvo Kuluševskog koji je u 50. minuti pogodio za 2-0, a onda i Sona koji je u 66. minuti povisio na 3-0.

Konačni rezultat Son je postavio svojim trećim golom u 71. minuti nakon dodavanja Kuluševskog.

Četvrti Tottenham sada ima 57 bodova, pet manje od trećeg Chelseaja, koji je ranije u subotu s čak 6-0 (4-0) kao gost svladao Southampton, a tri više od petog Arsenala koji je na svom terenu izgubio sa 1-2 (0-1) od Brighton and Hove Albiona, piše Hina.