Serie A

Pašalić asistirao u pobjedi Atalante, remi Udinesea i Napolija

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Pašalić bio je asistent za prvi gol Atalante u 2-1 (0-1) gostujućoj pobjedi do koje je klub iz Bergama stigao nakon preokreta protiv otpisane Salernitane.
Sport / Nogomet | 06. 05. 2024. u 23:15 Bljesak.info

Iako je već odavno izgubila sve izglede za ostanak, Salernitana je povela protiv momčadi koja se bori za nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone preko Tchaoune (18), no u nastavku su Scamacca (57) i Koopmeiners (63) s dva gola u razmaku od šest minuta postavili stvari na mjesto.

Scamacca je izjednačio pogodivši nebranjenu mrežu s četiri metra nakon što je Pašalić bio najviši u skoku te glavom spustio loptu pred svog napadača. Koopmeiners je pobjedu osigurao preciznim udarcem s gotovo 25 metara.

Golove POGLEDATI OVDJE

Atalanta je ovom pobjedom stigla na peto mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka, sa 60 bodova, koliko ima i šesta Roma, ali Atalanta je odigrala susret manje.

Ipak, vrlo vjerojatno će o petom mjestu odlučivati izravni sraz Atalante i Rome u nedjelju u Bergamu, piše Hina.

U posljednjoj utakmici 35. kola Serie A Udinese i Napoli odigrali su 1-1 (0-0).

Goste je u vodstvo doveo Osimhen (51), a izjednačio je Success u drugoj minuti sučeve nadoknade.

Sažetak utakmice POGLEDATI OVDJE

Osmi Napoli sada ima 51 bod, pet manje od sedmog Lazija, a jedan više od devete Fiorentine, dok je Udinese nakon 18. remija u sezoni i dalje u zoni ispadanja, 18. sa 30 bodova, dva manje od 16. Frosinonena i 17. Empolija.

Inter je sa 89 bodova već osigurao svoj 20. "scudetto".

Rezultati 35. kola:

Petak:
Torino - Bologna 0-0

Subota:

Monza - Lazio 2-2 (Đurić 73, 90+2 / Immobile 11, Vecino 84)
Sassuolo - Inter 1-0 (Lauriente 20)

Nedjelja:

Cagliari - Lecce 1-1 (Mina 26 / Krstović 84)
Empoli - Frosinone 0-0
Verona - Fiorentina 2-1 (Lazović 13-11m, Noslin 59 / Castrovilli 42)
Milan - Genoa 3-3 (Florenzi 45+1, Gabbia 72, Giroud 75 / Retegui 5-11m, 87, Ekuban 48)
Roma - Juventus 1-1 (Lukaku 15 / Bremer 41)