La Liga

Oslabljeni Real slavio u Cadizu; Sevilla uspješna kod Levantea

U susretu 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je na gostovanju pobijedio Cadiz s 3:0 izjednačivši se privremeno na vrhu ljestvice s gradskim suparnikom Atleticom.
Sport / Nogomet | 22. 04. 2021. u 00:24 Bljesak.info

Kraljevski klub je sav posao na stadionu Ramon de Carranza obavio u posljednjih 15 minuta prvog dijela postigavši sva tri gola.

Dva je zabio Karim Benzema (30-11m, 40), a jednog Alvaro Odriozola (33). Luka Modrić je propustio utakmicu zbog ozljede leđa.

Treneru Zidaneu nedostajali su i Kroos, Ramos, Valverde, Hazard i Lucas Vazquez.

Real je ovom pobjedom dostigao Atletico, oba kluba imaju po 70 bodova, no Atletico ima i susret manje.

U ranije odigranom susretu Sevilla je na gostovanju pobijedila Levante s 1:0 preskočivši Barcelonu na trećem mjestu.

Pogodak odluke zabio je Yousef En Nesyri u 53. minuti, a za goste je posljednjih 15 minuta igrao Ivan Rakitić.

Pobjedu je ostvarila i Osasuna protiv Valencije s 3:1.

Golove za domaćine zabili su Javi Martínez (13), Jonathan Calleri (32) i Roberto Torres (67-11m), dok je pogodak za goste zabio Kevin Gameiro (30).

Na ljestvici vodi Atletico Madrid sa 70 bodova, koliko ima i Real Madrid na drugom mjestu uz slabiju razliku pogodaka. Sevila je treća sa 67 bodova, dok je Barcelona četvrta sa 65 bodova, ali i dvije utakmice manje.