Liga prvaka

Olympique Lyon s minimalnih 1:0 pobijedio neuvjerljivi Juventus

Talijanski prvak u prvih 45 minuta nije pokazao ništa, a kako je igrao dovoljno pokazuje podatak da u prvih 45 minuta nije uputio niti jedan udarac u okvir domaćeg gola.
Sport / Nogomet | 27. 02. 2020. u 00:01 Bljesak.info

Olympique Lyon je u drugom susretu večeri priredio iznenađenje pobijedivši Juventus sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Lucas Tousart u 31. minuti.

Bila je to prva pobjeda "Lavova" u pet međusobnih susreta protiv torinske "Stare dame".

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 21. minuti, a zaprijetio je domaćin, no udarac glavom Kara Ekambija nakon ubačaja iz kornera završio je u vratnici. Daleko bolju igru Lyon je okrunio vodstvom u 31. minuti, a pogodak je postigao Lucas Tousart na asistenciju Houssema Aouara.

Francuzi su u 40. minuti imali još jednu odličnu priliku, no Ekambi je pucao preko gola.

Juve je u drugom dijelu pojačao pritisak, ali bez konkretne završnice i domaćin je uspio obraniti pogodak prednosti.