Wagnerov 99. pogodak u PL

Olimpic iščupao bod na Pecari, Široki se oprostio od titule

Sport / Nogomet | 13. 05. 2015. u 18:07 R.I.

U pretposljednjem susretu 27. kola Premijer lige Široki Brijeg je remizirao na Pecari s Olimpicom (1:1) te se time oprostio od utrke za naslov prvaka.

U veoma dosadnom prvom poluvremenu vrijedi izdvojiti poništen pogodak Kresingera pred kraj prvog dijela jer je prethodno Wagneru dosuđeno nepostojeće zaleđe.

Nastavak susreta nije donio neka veća uzbuđenja, a Široki je nakon pritiska preko Wagnera poveo u 75. minuti. Sjajno je Zakarić probio po desnom boku, ubacio loptu na peterac, a sigurni Wagner posprema loptu za vodstvo Širokog i svoj 99. pogodak u Premijer ligi BiH.

I kada se činilo da će Široki upisati tri boda koja bi ga i dalje držala u utrci za prvaka, Olimpic je izjednačio u 88. minuti. Stefan Pereira ubacio je iz prekida, lopta je preskočila sve igrače iznenadivši Soldu za 1:1. Wagner je u 95. minuti pucao iz slobodnog udarca, a njegov udarac obranio je vratar Olimpica.

Široki Brijeg i Olimpic odmjerit će snage na Pecari za sedam dana u prvoj utakmici finala Kupa BiH.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, I. Džidić, Barišić, Ćorić, Zakarić, Wagner, Kožulj (65. Kožul), Karačić (68. Menalo), Plazonić, Kresinger (85. Peko), Marković. Trener: Slišković.

OLIMPIC: Hamzić, Merajić, Regoje, Brković, Muharemović, Bogičević, Figueiredo, Gligorov (90. Imamović), Handžić, Osmanagić (81. Pandža), Jusufović (89. Čomor). Trener: Varešanović.