Goražde slavilo u Gabeli

Novi trend u Federalnoj ligi: Gosti uzimaju više bodova nego domaći

Nakon dvije uzastopne pobjede GOŠK se opet vratio porazima.
Sport / Nogomet | 25. 10. 2020. u 16:32 S.B. | Bljesak.info

Momčad iz Gabele izgubila je u zadnjem susretu 12. kola na svom terenu od Goražda s 0:1. Gosti su odnijeli pun plijen pogotkom Vernesa Islamagića u 89. minuti. Nešto prije toga isključen je domaći igrač Vladimir Oršolić, što su gosti iskoristili pred sam kraj.

Treba reći i da je Goražde početkom drugog poluvremena promašilo jedanaesterac, odnosno propustio ga je realizirati Kerim Tatar.

U drugoj utakmici dana TOŠK i Rudar iz Kaknja odigrali su 1:1 u Tešnju, pa je na čelu prvoligaške ljestvice ostalo Posušje, koje je još u subotu svladalo Jedinstvo u Bihaću s 2:0.

Inače, domaćini su u ovom 12. kolu bili neuobičajeno neučinkoviti, budući da je od osam utakmica samo tri dobio domaćin. To je za Federalnu ligu nekada bilo nečuveno, ali očito je da su nedostatak publike, ali i objektivno bolje suđenje, učinili svoje. Danas gosti puno slobodnije igraju nego je to bio slučaj prijašnjih godina.