Džeko nastavio seriju

Nova pobjeda Fenerbahčea, Livaković konačno savladan

U susretu devetog kola turskog nogometnog prvenstva Fenerbahče je pobijedio Hatayspor s 4-2 upisavši i devet pobjedu u prvenstvu ove sezone.
Sport / Nogomet | 22. 10. 2023. u 23:20 Bljesak.info

Bila je to ujedno i 17. uzastopna pobjeda turskog velikana ove sezone u svim natjecanjima.

Za Fener je branio Dominik Livaković koji je nakon 440 minuta u turskom prvenstvu primio gol.

Domaćin je poveo u sedmoj minuti golom Sebastiana Szymanskog, koji je ove sezone zabio već devet golova uz četiri asistencije u 17 utakmica u svim natjecanjima.

Bright Osayi-Samuel je u 16. minuti povećao na 2-0, a do kraja poluvremena među strijelce se upisao i Edin Džeko u 39. minuti.

Gosti su smanjili u 55. minuti golom Faouzija Ghoulama iz slobodnog udarca, a bio je to prvi gol koji je Livaković primio nakon 440 ligaških minuta. Prije toga je primio dva gola u 3-2 pobjedi protiv Antalyaspora, a potom je četiri utakmice sačuvao mrežu nedirnutom.

Irfan Can Kahveci je u 64. minuti zabio za 4-1, a konačnih 4-2 je postavio Rayane Aabid u sudačkoj nadoknadi.

Sažetak utakmice OVDJE

Bila je to već 12. uzastopna domaća ligaška utakmica Fenera na kojoj je zabio najmanje dva gola što mu je uspjelo prvi put nakon 22 godine, piše Hina.