Prva HNL

Nogometaši Slaven Belupa pobijedili Hajduk

Slaven je zabio 19 minuta prije kraja prekrasnim pogotkom kapetana Mateasa Delića.
Sport / Nogomet | 24. 02. 2018. u 20:56 Bljesak.info

U dvoboju 23. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Slaven Belupa pobijedili Hajduka s 1-0 (0-0) i probili se na peto mjesto.

Bila je to povijesna, prva prvenstvena pobjeda Slaven Belupa na Poljudu i prvi prvenstveni poraz Hajdukova trenera Željka Kopića u osmoj utakmici na klupi Splićana, piše Hina.

Slaven je zabio 19 minuta prije kraja prekrasnim pogotkom kapetana Mateasa Delića, koji je ubačaj Tome Kitanovskog dočekao na volej i s desetak metara iskosa pogodio sami kut.  Samo dvije minute kasnije Franck Ohandza je bez lopte namjerno udario nogom Kitanovskog i zaradio izravni crveni karton. Najbolju priliku za izjednačenje Hajduk je propustio tri minute prije kraja kada je Savvas dvaput pokušao, ali neuspješno.

Na ljestvici vodi Dinamo s 53 boda, Hajduk je drugi s 44, a Slaven Belupo peti s 28 bodova.

Pred 9000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Vučković iz Zagreba.

Strijelci: 0-1 Delić (71)

Crveni karton: Ohandza (Haj, 73)