Hercegovački derbi

Nastavlja se prokletstvo Pecare za Plemiće

Širokobriježani su trenutno na petom mjestu sa 48 bodova i ostali su u igri za plasman za Europu, a Zrinjski je poziciju ispred sa jednim bodom više od večerašnjeg rivala.
Sport / Nogomet | 01. 05. 2021. u 20:57 Bljesak.info

U derbiju 28. kola Premijer lige BiH NK Široki Brijeg na Pecari je pobijedio HŠK Zrinjski rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Mato Stanić u 57. minuti.

U 10. minuti udarac Juranovića odlazi pored gola Širokog. Četiri minute kasnije Bilbija puca, ali Miškić brani. Zlomislić se u 23. minuti odvažio na udarac iz velike udaljenosti iz slobodnjaka na gol domaćih, ali nije bilo to dovoljno precizno.

Stopostotna prilika za Zrinjski u 40. Filipović se našao u završnici i pucao, ali Musa to skida ispred svog gola. U 44. minuti Jurilj je iznenada došao do jedne lopte i pucao je iz prve, ali njegov udarac odlazi pored gola gostiju.

Široki je do vodstva došao u 57. minut. Mato Stanić je pucao, a lopta se od Jakovljevića odbila u mrežu Zrinjskog.

U posljednjoj trećini utakmice gosti su opsjedali gol Širokog, ali do izjednačenja nisu uspjeli doći.

Domaći su ostali sa igračem manje u sudačkoj nadoknadi, a isključen je Ivan Grgić zbog opasnog starta nad Bilbijom.