Preskoči na sadržaj
bljesak-logo
search icon
sun icon
open-nav
Dovoljne su bile dvije tekme

Nakon Meksika i Amerikanci izborili prolaz dalje, Zwayer se ozlijedio u finišu utakmice

U samoj završnici ozlijedio se glavni sudac Felix Zwayer ali je uspio privesti utakmicu kraju.
19.06.2026. u 23:40
text

Nakon Meksika i drugi domaćin ovog Svjetskog prvenstva, reprezentacija SAD je izborila plasman nokaut fazu takmičenja, nakon samo dvije odigrane utakmice. Amerikanci su sredili Paragvaj nakon toga i reprezentaciju Australije. Veliki dio posla je domaća reprezentacija obavila u prvom dijelu susreta koji se igrao u Seattleu. Već nakon 11. minuta domaća selekcija je vodila 1-0.

Folarin Balogun se poput metka sjurio lijevom stranom, nitko ga nije uspio zaustaviti, a kada je ubacio loptu na peterac, stoper Australije Cameron Burgess je pod pritiskom Ricarda Pepija zakucao loptu u vlastitu mrežu. U završnici prvog poluvremena Amerikanci su udvostručili svoju prednost.

Nakon udarca Desta iz bloka se lopta odbila visoko, a Freeman je sve dobro pratio i glavom uspio doći do nje prije golmana Patricka Beacha i smjestiti je u mrežu. Pogodak je prvotno poništen jer je pomoćni sudac označio offside, ali VAR provjera ga je demantirala i Amerikanci su posve zasluženo proslavili povećanje prednosti prije odlaska na odmor.

Australci su u prvom dijelu imali tek dva udarca, potpuno su nadigrani i nije ovo bila ni sjena njihove igre kao u prvoj utakmici s Turskom kada su slavili.

Trostruku izmjenu napravio je australski izbornik Tony Popović na početku drugog poluvremena, ali više rizika značilo je i više prostora za američke kontre. Ipak i Australci su izgledali puno bolje u drugom dijelu ali nisu uspjeli doći do gola. Kako se bližio kraj utakmice, bilo je sve više duela na terenu, većinu prekršaja sudac Zwayer je dosudio za domaću selekciju. U samoj završnici ozlijedio se glavni sudac Felix Zwayer ali je uspio privesti utakmicu kraju.

POVEZANO