U20

Mladi Norvežanin na svjetskom prvenstvu postigao devet golova na utakmici!

Haland je u utakmici protiv Hondurasa na svjetskom U20 prvenstvu u nogometu devet puta pogađao protivničku mrežu u također rekordnoj pobjedi od 12:0.
Sport / Nogomet | 31. 05. 2019. u 08:18 Bljesak.info

Mladi norveški nogometaš Erling Braut Haland (18) postigao je čak devet golova na jednoj službenoj utakmici, što je uistinu rijedak rekord.

Norvežani su protiv slabašnog protivnika već na poluvremenu vodili 5:0, a nakon što je u drugom poluvremenu Honduras ostao bez jednog igrača zbog isključenja, mreža se nastavila puniti. Pred kraj susreta još jedan igrač Hondurasa dobio je crveni karton, a brojčanik se zaustavio na 12.

Rekord je to svjetskih prvenstava u juniorskom nogometu, kako po pitanju rezultata utakmice, tako i po pitanju broja golova jednog igrača.

Iako su Norvežani ostvarili ovako uvjerljivu pobjedu, na tabeli su tek treći u svojoj skupini te se dalje mogu eventualno plasirati kao jedna od najboljih trećeplasiranih ekipa. Ispred njih su Urugvaj i Novi Zeland.

Ubojiti strijelac Erling Braut Haland u siječnju je iz kluba Molde FK prešao u RB Salzburg, koji se ove godine plasirao u Ligu prvaka bez kvalifikacija.