Europsko prvenstvo

Mlada U-21 reprezentacija poražena od Rumunjske

Sport / Nogomet | 02. 09. 2017. u 06:13 A.M.

Mlada U-21 nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je i drugi poraz u okviru kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2019. godine.

Mladi reprezentativci su, danas u Zenici, poraženi od selekcije Rumunjske rezultatom 1:3, poluvrijeme 1:1, iako su prvi došli u vođstvo sa 1:0.

U 22. minuti Demirović je vješto ubacio loptu s lijeve strane u peterac gostiju, a Nedelcu je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Selekcija Rumunjske je izjednačila u 30. minuti preko Puscasa, a u vodstvo sa 1:2 je došla u 54. minuti nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca Comana.

Do kraja su gosti se vješto branili s igračem više, jer je Memija isključen 73. minuti utakmice, a u sudijskoj nadoknadi, nakon sjajnog kontranapada Rumunije, Manea postiže gol za konačnih 1:3.

Narednu kvalifikacionu utakmicu mlada U-21 reprezentacija Bosne i Hercegovine igra 10. listopada, kada će biti domaćin reprezentaciji Portugala.