Reus donio bodove

Minimalno slavlje Borussije Dortmund nad Leverkusenom

Dortmundska Borussia je minimalnom pobjedom (1-0) nad Bayerom iz Leverkusena započela još jednu sezonu lova na Bayern koji već čitavo desetljeće vlada njemačkim nogometom.
Sport / Nogomet | 06. 08. 2022. u 22:33 Bljesak.info

Za prva tri osvojena boda zasluge ima kapetan "žuto-crnih" Marco Reus, koji je u 9. minuti postigao jedini pogodak na utakmici odigranoj pred više od 81.000 gledatelja na ispunjenom Signal-Iduna Parku.

Gostujuća momčad je utakmicu završila s desetoricom igrača, jer je u sučevom dodatku izravan crveni karton dobio vratar Lukas Hradecky, koji je loptu zaustavio rukom izvan kaznenog prostora.

Andrej Kramarić je asistirao kod vodećeg pogotka Hoffenheima na gostovanju u Moenchengladbachu, ali je Borussia na kraju slavila s 3-1. Kramarićevo dodavanje je u 25. minuti u pogodak pretvorio Skov.

Borussiji je u 42. minuti izjednačenje donio Bensebaini, a pobjedu domaćoj momčadi osigurali su Thuram (71) i Elvedi (78).

Wolfsburg je pod vodstvom Nike Kovača uspio izvući bod na svom stadionu odigravši 2-2 s Werderom.

Nmecha je u 11. minuti efektno završio lijepu akciju "vukova" za vodstvo, da bi već do 23. minute gosti došli do prednosti. Prvo je u 21. minuti izjednačio Fullkrug, a dvije minute poslije je za 2-1 pogodio Bittencourt.

U nedjelju će igrati Stuttgart - RB Leipzig (15.30 sati) i Koeln - Schalke (17.30).

Bundesliga - 1. kolo

Augsburg - Freiburg 0-4 (Gregoritsch 46, Grifo 48, Ginter 61, Doan 79)

Borussia M. - Hoffenheim 3-1 (Bensebaini 42, Thuram 71, Elvedi 78 / Skov 25)

Bochum - Mainz 1-2 (Stoger 39 / Onisiwo 26, 77)

Union Berlin - Hertha 3-1 (Siebatcheu 32, Becker 50, Knoche 54 / Lukebakio 85)

Wolfsburg - Werder 2-2 (Nmecha 11, Guilavogui 84 / Fullkrug 21, Bittencourt 23)

Borussia D. - Bayer L. 1-0 (Reus 10)

Stuttgart - RB Leipzig (ned, 15.30)

Koeln - Schalke (ned, 17.30)

Odigrano u petak:

Eintracht - Bayern 1-6 (Kolo Muani 64 / Kimmich 5, Pavard 11, Sane 29, Musiala 35, 83, Gnabry 43)