Liga prvaka

Minimalan poraz Dinama za oproštaj od Europe

Sport / Nogomet | 22. 11. 2016. u 22:52 S.K.

Nogometaši Juventusa pobijedili su u gostima Sevillu 3:1 u 5. kolu skupine H Lige prvaka.

Nicolas Pareja doveo je domaće u vodstvo u 9. minuti, a izjednačio je Claudio Marchisio u posljednjoj minuti prvog poluvremena.

Juventus je u vodstvo došao u 84. minuti golom Leonarda Bonuccija, a pobjedu tima iz Torina potvrdio je Mario Mandžukić u 90. minuti.

Reprezentativac BiH Miralem Pjanić odigrao je 84 minute za Juventus, koji je preuzeo prvo mjesto na tabeli sa bodom prednosti nad Sevillom.

Treći je Lyon koji je večeras uz dosta muke slavio u Zagrebu nad Dinamom s 1:0 i na taj način ostao u igri za plasman u osminu finala. Francuski tim ima tri boda manje od Seville koju dočekuje u posljednjem kolu. U prvom meču ta dva tima Sevilla je slavila s 1:0.

Pobjedu Lyonu večeras je donio Alexandre Lacazette u 72. minuti, čime je ostavio Dinamo bez osvojenog boda nakon petog kola i teoretski šansi da izbori nastavak natjecanja u Europi.

U dresu Dinama cijeli meč odigrao je bh. internacionalac Amer Gojak, dok Armin Hodžić nije ušao u igru.