Vile ga pronosale

Messi zamalo ostao bez noge u pobjedi Argentine nad Venezuelom

U 29. minuti utakmice Adrian Martinez, koji je u teren ušao četiri minute ranije, grubim je startom srušio Messija. Argentincu se pomoć ukazivala nekoliko minuta, pomislilo se da je možda slomljena noga
Sport / Nogomet | 03. 09. 2021. u 11:22 Bljesak.info

Argentina i Lionel Messi, aktualni prvaci Južne Amerike, stigli su korak bliže Svjetskom prvenstvu nakon što su 3:1 nadvisili Venezuelu u Caracasu.

Domaćini su imali peh, u 29. minuti utakmice Adrian Martinez, koji je u teren ušao četiri minute ranije, grubim je startom srušio Messija.

Argentincu se pomoć ukazivala nekoliko minuta, pomislilo se da je možda slomljena noga, no epilog svega je bio crveni karton Martinezu i neozlijeđeni Messi koji je utakmicu odradio do samoga kraja.

S igračem više u polju Argentina je zabila prvi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela preko Lautara Martineza.

Ključni trenutak utakmice bila je 63. minuta kada je Lionel Scaloni ubacio dvojicu Corree, Joaquina iz Intera i Angela iz Atletico Madrida. Manje od 10 minuta nakon ulaska, Interov napadač zabio je za 2:0, a odmah i Atleticov za treći gol Argentine.

Venezuela je počasni pogodak zabila u sudačkoj nadoknadi iz penala kojeg je Yeferson Soteldo izveo 'panenkom'.

Sinoćnjim rezultatima profitirao je Ekvador koji je s 2:0 svladao Pargavaj i učvrstio treće mjesto, a četvrtu utakmicu bez pobejde zabilježio je Urugvaj koji je remizirao u Peruu (1:1).

Kvalifikacije se nastavljaju u noći sa subote na nedjelju, a igra se i najveći derbi između Brazila i Argentine.