302 utakmice kasnije

Messi prvi put nakon 2007. godine zamijenjen prije isteka 60. minute

Posljednji put se to Argentincu dogodilo 29. rujna 2007. na stadionu Ciutat de Valencia, u utakmici protiv Levantea. Od tada je Messi igrao 302 utakmice za Barcelonu na kojima nije zamijenjen odlukom trenera prije isteka najmanje jednog sata igre.
Sport / Nogomet | 12. 01. 2018. u 00:39 Bljesak.info

Gledatelji uzvratne utakmice u okviru natjecanja Copa del Rey na stadionu Camp Nou svjedočili su u četvrtak događaju koji nije viđen deset godina.

Naime, odlukom trenera Messi je zamijenjen prije isteka 60. minute igre. Njega je u 59. minuti utakmice zamijenio Ousmane Dembele.

Na toj je utakmici Barcelona u trenutku izmjene Messija vodila rezultatom 4:0, a argentinski čarobnjak je postigao četvrti zgoditak.

Trener Barce bio je tada Frank Rijkaard, a umjesto Messija u igru je ušao Giovani dos Santos. Nakon toga, osim u slučajevima ozljede ili ako se loše osjećao, Messi nikad nije zamijenjen odlukom trenera prije isteka 60. minute susreta.

Valverde je to učinio večeras u trenutku kad je Barcelona privodila utakmicu protiv Celte nekoj vrsti mirnoga završetka.

Barcelona je u utakmici protiv Celte opet pokazala moć i pobijedila s uvjerljivih 5:0. Opet je slučaj htio da Messi napušta igru kod rezultata 4:0.

On je bio strijelac prva dva gola za Katalonce (u 13. i 15. minuti), a još su mrežu iza leđa vratara Sergija pogađali Alba (28.), Luis Suarez (31.) i Ivan Rakitić (87., glavom).

Za razliku od nedavno odigrane utakmice s Realom, na kojoj je Celta potisnula kraljevski klub u obrambene rovove, odigravši 2:2 u LaLigi, večeras protiv Barcelone nisu znali gdje im je glava, a gdje stražnjica. Rezultatom 0:5 mogu još biti i zadovoljni.

Pošto je prva utakmica u Vigu završila neodlučeno 1:1, u četvrzavršnicu Kupa kralja ide Barcelona, koja se pridružila Valenciji, Realu, Alavesu, Atleticu, Espanyolu, Leganesu i Sevilli.

Izvlačenje parova četvrtfinala je danas (petak, 12. siječnja) u 12:30 sati u Madridu.