Memorijal "Andrija Anković"

Zrinjski obranio naslov pobjednika turnira, Mandić strijelac za pobjedu

Momčad Zrinjskog pobjednik je 33. izdanja najdugovječnijeg aktivnog nogometnog turnira u državi, Memorijala "Andrija Anković" koji se igra u Gabeli.
Sport / Nogomet | 11. 02. 2023. u 17:00 M.V. | Bljesak.info

HŠK Zrinjski je u finalu s 2:1 pobijedio ekipu Jadran Luka Ploče te tako obranio naslov osvojen prošle godine.

Inače, Zrinjski je najuspješniji sudionik ovog turnira koji se igra u spomen bivšeg reprezentativca Jugoslavije i golgetera Hajduka Andrije Ankovića.

Plemići su dosad 16 puta nastupali, a ovo im je bio osmi trofej.

Inače, trener Zrinjskog odmorio je veliki broj igrača koji su u petak pobijedili GOŠK, ali i s tom ekipom uspio je dobiti hrvatskog niželigaša.

Bljesak.info / Igrači koje je Rendulić ostavio na tribinama

Franko Sabljić doveo je u vodstvo Zrinjski u 11. minuti, no ekipa iz Ploča uspjela je izjednačiti preko Lea Petrovića. No, u 89. minuti iz kontranapada Zrinjski zabija. Tomislav Kiš bio je asistent, a Nikola Mandić strijelac za pobjedu Zrinjskog.

Bljesak.info / Tomislav Kiš u skoku
Treće mjesto na turniru osvojio je domaći GOŠK koji je nakon jedanaesteraca bio bolji od ekipe RFK Novi Sad 1921. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, a poslije izvođenja penala GOŠK je bio bolji s 5:4.

Inače, Reljić je doveo Novosađane u vodstvo u 16. minuti, a izjednačio je Nihad Šero pet minuta do kraja.